Peter Pellegrini už pred časom dostal od novinárov otázku, na ktorú nevedel odpovedať. Týkala sa jeho vozidla značky Volkswagen Tuareg aj so šoférom, za ktorého ale záhadne platí spoločnosť SAD Zvolen. Najnovšie sa objavuje na luxusnom Volve, na ktoré sa ho počas tlačovej besedy opýtala novinárka. 

Šéf Hlasu už pred istým časom nevedel vysvetliť novinárom, za akých podmienok sa vozí na vozidle Volkswagen Tuareg. Spolu s autom mal totiž k dispozícii aj šoféra, no výdavky, ktoré sa mesačne šplhali nad 3-tisíc eur, nehradila strana. Prekvapivo zamestnávala vodiča spoločnosť SAD Zvolen. Tej šéfuje Pellegriniho kamarát Adrian Polóny, ktorý aktuálne kandiduje za banskobystrického župana s podporou strany Smer.

Odvtedy sa však začal expremiér ukazovať na ďalšom luxusnom aute Volvo V90, ktoré podľa informácií Denníka N parkuje pravidelne aj pred centrálou Hlasu. Práve v ňom Pellegrini natáčal nedávne video o vysokých cenách benzínu. Denník sa s otázkami o financovaní vozidla obrátil počas tlačovej besedy priamo na šéfa Hlasu.

Ten však reagoval podráždene: „Mám ho požičané od sestry. Moja sestra nie je činná osoba; keby som poprosil aj mamu, otca, už sú dôchodcovia, aby mi pomohli, asi vám to nebudem zdôvodňovať. Máme na to,“ odvetil. Vzápätí podotkol, že novinárov trápi, odkiaľ má auto, kým ľudia „nemajú za čo jesť“. Napokon dodal, že informácie zverejní v majetkovom priznaní. Sestra Pellegriniho Eva, ktorá podniká v oblasti účtovníctva a administratívy, potvrdila, že politikovi vozidlo požičala bez ďalších podrobností.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Peter Pellegrini