Ceny pohonných látok na slovenských čerpacích staniciach vystrelili do astronomických výšin, o ktorých sme pred rokom ani nesnívali. Drsnú realitu pocítil aj šéf strany Hlas-SD, ktorý zastavil na benzínke s úmyslom upozorniť na katastrofálnu situáciu spojenú s tankovaním.

Peter Pellegrini si bol na čerpacej stanici natankovať plnú nádrž. Po zaplatení si sadol za volant a s hnevom skonštatoval, že ceny palív sú takmer dvojnásobné v porovnaní s minulým rokom. Politik priznal, že k zdražovaniu pohonných hmôt dochádza po celom svete, no vodiči v našej krajine stále na zníženie či aspoň zastropovanie cien stále čakajú.

Bývalý smerák následne vo videu ukázal tabuľku, na ktorej sa nachádzal zoznam 25 členských krajín EÚ. Podľa jeho slov takmer všetky vykonali rázne opatrenia v súvislosti s vysokými cenami energií i pohonných látok. ,,Čo je najhoršie, chýba Slovensko, chýba Malta. Pretože Slovensko neurobilo zatiaľ vo vzťahu k týmto veciam pre svojich obyvateľov vôbec, ale vôbec nič,“ povedal nezaradený opozičný poslanec.

Šéf strany Hlas-SD je presvedčený, že si Eduard Heger nerobí svoju robotu, keďže si mnohí vodiči už teraz nemôžu dovoliť natankovať plnú nádrž, avšak denne musia dochádzať do práce. Rodák z Banskej Bystrice verejne apeluje na premiéra, aby sa inšpiroval znížením ceny pohonných hmôt v Maďarsku. ,,Pán premiér Heger, nehanbíte sa, keď vidíte, že Maďarsko muselo pomaly zakázať Slovákom vstup na maďarské benzínky, aby si už nemohli ani tam natankovať lacnejšie, lebo Slovensko nerobí vôbec nič? Naozaj sa, prosím, spamätajte a urobte niečo!“ otvorene vyzval člen strany OĽaNO k reálnym činom.

Celé vyjadrenie Petra Pellegriniho

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini  |  Foto: FB/Peter Pellegrini, YT/Peter Pellegrini  |  Video: Streamable.com