Peter Pellegrini sa k financiám strany Hlas vyjadruje len nerád a novinárov odpinkáva so slovami, že všetko zverejní vo výročnej správe. Najnovšie v politickej diskusnej relácii uviedol, že strana nemá peniaze ani na billboardy a o finančnú pomoc pred voľbami prosí Slovákov. 

Keď sa pred časom novinárka DenníkaN Pellegriniho pýtala na financie strany Hlas, ako aj na financovanie vozidla a šoféra expremiéra, prišla strohá odpoveď. Šéf Hlasu, ktorý sa nedávno ukázal s vynoveným imidžom, odvetil, že všetky údaje budú prístupné vo výročnej správe, no doposiaľ nezverejnili ani sľubovaný transparentný účet.

Počas víkendu prijal politik pozvanie do politickej diskusie v TA3, kde sa moderátor dotkol aj peňazí na nadchádzajúce komunálne voľby. Pellegrini uviedol, že strana žije z úspor, platu, ako i darov. Na margo odchodu zo Smeru poznamenal, že v roku 2020 po parlamentných voľbách odišla Pellegriniho jedenástka “s úplne holým zadkom” a všetko začali budovať nanovo.

To však nebolo najväčšie prekvapenie. Politik priamo vo vysielaní poprosil o finančnú pomoc Slovákov, ktorí majú možnosť darovať strane istý obnos peňazí. “Plus prosíme ľudí aj o tisíceurový dar, aj o päťstoeurový dar. Takýmto spôsobom prosím každého, kto nám môže pomôcť, nech nám pomôže,“ vyzýva. Zdôraznil, že Hlas nemá ani na billboardy a prežíva, ako sa dá. “Koľko si nazberáme, toľko máme. My nemôže oblepiť Slovensko billboardami. Vy ste videli nejaký náš billbord? Nemáme na to… Čo si naškrabkáme, to máme,“ dodal expremiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: TA3, FB/Peter Pellegrini