Peter Pellegrini spolu so stranou Hlas – sociálna demokracia vyhlásil, že chodbami kolujú veľmi znepokojivé SMS. Opakovane vyzval Eduarda Hegera, aby odhalil, čo sa dialo na stretnutí vysokých funkcionárov v budove Slovenskej informačnej služby

Pellegrini a rovnako aj Fico tvrdia, že existuje podozrenie na ovplyvňovanie výpovedí v závažných kauzách. Na poslednej tlačovej besede Pellegrini vyhlásil, že po Slovensku majú kolovať SMS medzi policajtmi a prokurátormi, kde majú údajne dávať pokyny svedkom, aby vypovedali „podľa scenára“. Ľudia, ktorí ich posielali, už majú byť zadržaní.

Chcem vedieť, čo urobili s informáciami prezidentka alebo predseda parlamentu. Ide tu o bezpečnostné ohrozenie štátu. Dúfam, že koalícia zahlasuje a schôdza bude. Môže byť aj v mimoriadnom režime,“ upozorňuje Pellegrini, ktorý si myslí, že ovplyvňovanie kajúcnikov prerástlo koaličným predstaviteľom cez hlavu. Opozícia pritom podala návrh na mimoriadnu schôdzu parlamentu, kde má Heger zodpovedať hlavnú tému stretnutia v budove SIS.

Denník N pritom zverejnil SMS, ktorej obsah má byť predmetom debát, foto <<< TU >>>. Šéf operatívy Ján Kaľavský zrejme odovzdal inšpekcii správu policajta Jána Čurillu, ktorú opoziční politici interpretujú ako ovplyvňovanie svedkov. Túto správu však Čurilla poslal operatívcovi až pár dní po výsluchu svedka, teda nie vopred. K prípadu sa vyjadril aj znepokojený policajný prezident Kovařík, ktorý potvrdil dátumy SMS a zdôraznil, že výpovede svedkov sú vždy podopreté aj listinnými dôkazmi. Inšpekcia ale prípad v týchto chvíľach preveruje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/HLAS – sociálna demokracia