Po slovných prestrelkách a odkazoch medzi premiérom a ministrom hospodárstva prichádza Richard Sulík s celkom novým pandemickým plánom. Ten mieni dokončiť tento týždeň a predstaviť vláde aj verejnosti. Nevylučuje ani lockdown, má to však háčik.

Igor Matovič a Richard Sulík si vymieňajú ostré odkazy, ktoré vyústili do premiérovho návrhu, aby minister hospodárstva predstavil svoj vlastný plán, ako zvládnuť pandémiu a koronakrízu. Časť vyburcovaných a s opatreniami nespokojných obyvateľov skončila v utorok na protivládnych protestoch, ku ktorým sa jednoznačne vyjadrila Zlatica Kušnírová.

Peter Pellegrini a Hlas sa rozhodli spustiť namiesto vyzývania na protesty internetovú anketu, ktorú už ale verejnosť vo veľkom kritizuje kvôli problému viacnásobného hlasovania. Po ankete a protestoch sa ale z dovolenky v Dubaji vrátil na scénu Richard Sulík, ktorý všetkých šokoval. Už o pár dní totiž naozaj po premiérovej výzve predstaví nový pandemický plán v štyroch krokoch, ktorým chce krajinu vyviesť z koronakrízy čo najskôr.

Ako prvé si stanovíme kritéria, podľa ktorých určíme akési skóre. Následne, v druhom kroku povieme, ako chceme rozdeliť krajinu, či to budú okresy alebo niečo iné. A do tretice povieme, v závislosti od výšky skóre, v akom regióne majú platiť aké opatrenia. Nebude jedna sada opatrení, ktoré majú platiť pre celé Slovensko,“ uviedol so slovami, že zvažuje aj lockdown či tvrdé obmedzenia, no len v oblastiach krajiny, ktoré to budú vyžadovať.

Časť plánu bude pritom tvoriť semafór s inšpiráciou u susedných Čechov. A čo hovorí na slovné výmeny s Igorom Matovičom? „Vždy som hovoril, čo si myslím a s tým nemienim prestať. Keď má premiér potrebu uchýliť sa k osobným urážkam, invektívam, je to skôr jeho vizitka. Nebudem to opätovať ani komentovať… Keď chcete ísť do politiky, nemôžete byť z cukru. Netreba pre všetko začať hneď plakať,“ dodáva na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Televízia Markíza