Peter Pellegrini, ktorý so Sakovou na poslednú chvíľu zrušil účasť na pohrebe Lučanského, a ďalší členovia strany Hlas – SD sa opäť postavili pred novinárov na tlačovej besede, aby sa vyjadrili k aktuálnej politickej situácií. Okrem kritiky vlády Pellegrini potvrdil, že urobil rázny krok.

Predseda Hlasu informoval, že v piatok 8. januára podali návrh na skrátenie volebného obdobia, pričom navrhli termín predčasných volieb, a to konkrétne 4. septembra 2021. Skrátenie volebného obdobia navrhujú z dôvodu udelenia výnimky Štefanovi Holému, očkovania Dominiky Cibulkovej či celkového „zlyhania vlády“.

V prípade Holého požaduje Hlas zverejniť celé znenie výnimky a rovnako požaduje zverejniť zoznam zaočkovaných celebrít a známych mien. Pellegrini tiež vyjadril obavu, že výnimku nemusel dostať len Holý, ale aj rodinní príslušníci poslancov. Zároveň dodal, že podáva trestné oznámenie na Igora Matoviča a viacerých členov vlády kvôli podozreniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a ohrozenie zdravia.

Je to posledná šanca ukončiť volebné obdobie so cťou,“ uvádza Pellegrini. Ak by sa konali predčasné voľby v septembri, Hlas by patril k možným víťazným kandidátom. Fico pritom len pred niekoľkými hodinami uviedol, že si v prípade zvolenia vie predstaviť spoluprácu s Hlasom.

 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj Foto: Facebook/Peter Pellegrini