Pellegrini UTIEKOL pred novinárkou: Toto bude musieť vysvetliť!

Dátum:

Peter Pellegrini si v roku 2020 založil po odchode zo Smeru vlastnú politickú stranu Hlas. Ako niekdajší premiér si chcel aj naďalej užívať luxusnú dopravu, a tak si zohnal auto aj šoféra. Po jedinej otázke novinárky ale Pellegrini zrýchlil krok a následne zmizol za dverami.

Šéf Hlasu si podľa informácií Denníka N zaobstaral po založení novej strany v roku 2020 vozidlo Volkswagen Tuareg, ktorého cena sa podľa výbavy pohybuje v sume od 60-tisíc do 90-tisíc eur. Zároveň prehovoril svojho vtedajšieho ochrankára Viliama Dolinského, aby sa stal jeho osobným šoférom s platom 3 500 eur mesačne. Dolinského však platí prevádzkovateľ autobusových spojov SAD Zvolen, ktorý tak minul na Pellegriniho šoféra doposiaľ 56-tisíc eur.

SAD Zvolen sa „preslávila“ aj v známom konflikte o miliónovú zákazku s Jánom Lunterom, pričom Pellegrini sa v tom čase zastával práve zvolenskej SAD. Tej šéfuje Pellegriniho kamarát Adrian Polóny, ktorý v minulosti podnikal aj s Norbertom Bödörom. Polóny sa k tomu, prečo poskytli Pellegrinimu vozidlo a aj platia šoféra, nechcel vyjadrovať.

Samotný Pellegrini po oslovení novinárkou najprv uviedol, že ani vozidlo, ani šoféra nemá zadarmo a že výdavky budú zverejnené v účtovnej uzávierke za rok 2021. Z uzávierky za rok 2020, keď už šéf Hlasu vozidlo dokázateľne využíval, však vyplýva, že neplatil nič. V parlamente napokon po ďalších otázkach zrýchlil krok a pred novinárkou ušiel za dvere. Rovnako netransparentné sa javí aj financovanie strany, ktoré bolo po oslovení novinármi upravované.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Denník N, Startitup

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...