Peter Pellegrini si v roku 2020 založil po odchode zo Smeru vlastnú politickú stranu Hlas. Ako niekdajší premiér si chcel aj naďalej užívať luxusnú dopravu, a tak si zohnal auto aj šoféra. Po jedinej otázke novinárky ale Pellegrini zrýchlil krok a následne zmizol za dverami.

Šéf Hlasu si podľa informácií Denníka N zaobstaral po založení novej strany v roku 2020 vozidlo Volkswagen Tuareg, ktorého cena sa podľa výbavy pohybuje v sume od 60-tisíc do 90-tisíc eur. Zároveň prehovoril svojho vtedajšieho ochrankára Viliama Dolinského, aby sa stal jeho osobným šoférom s platom 3 500 eur mesačne. Dolinského však platí prevádzkovateľ autobusových spojov SAD Zvolen, ktorý tak minul na Pellegriniho šoféra doposiaľ 56-tisíc eur.

SAD Zvolen sa “preslávila” aj v známom konflikte o miliónovú zákazku s Jánom Lunterom, pričom Pellegrini sa v tom čase zastával práve zvolenskej SAD. Tej šéfuje Pellegriniho kamarát Adrian Polóny, ktorý v minulosti podnikal aj s Norbertom Bödörom. Polóny sa k tomu, prečo poskytli Pellegrinimu vozidlo a aj platia šoféra, nechcel vyjadrovať.

Samotný Pellegrini po oslovení novinárkou najprv uviedol, že ani vozidlo, ani šoféra nemá zadarmo a že výdavky budú zverejnené v účtovnej uzávierke za rok 2021. Z uzávierky za rok 2020, keď už šéf Hlasu vozidlo dokázateľne využíval, však vyplýva, že neplatil nič. V parlamente napokon po ďalších otázkach zrýchlil krok a pred novinárkou ušiel za dvere. Rovnako netransparentné sa javí aj financovanie strany, ktoré bolo po oslovení novinármi upravované.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Denník N, Startitup