Situácia na Slovensku sa nedá nazvať inak ako napätou. Hoci po atentáte na Róberta Fica sa jednohlasne všetci politici zhodli na tom, že čin je potrebné absolútne odsúdiť, mnohí ľudia napríklad tento hrozný čin schvaľovali.

O to šokujúcejší incident sa stal včera (vo štvrtok 30. mája) pred domom Petra Pellegriniho. Okolo jeho domu totižto prešlo vozidlo, na ktorého zadnom sedadle bola neznáma osoba s kuklou na hlave a so streľnou zbraňou v ruke.

Policajtom sa podarilo vypátrať “páchateľov” a zistenie bolo doslova šokujúce. Osoba so zbraňou v ruke a kuklou na hlave bolo maloleté dieťa vodiča tohoto osobného automobilu. Zistilo sa, že zbraň bola len atrapou a vraj malo ísť iba o hru.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, pochopiteľne, tento čin odsúdil a poslal jasný odkaz do sveta. „To, čo sa udialo včera, tomu som nedokázal uveriť, svojim vlastným očiam,” povedal Šutaj Eštok.

Vidíte tu ďalšieho majstra sveta na bratislavskom BMW a vzadu vidíte dieťa, ktoré so zbraňou v ruke mieri na dom novozvoleného prezidenta SR. Tu ste videli, čo si niektorí ľudia myslia, že je vtipné,” povedal minister, ktorý dodal, že otec takto ohrozil život vlastné syna.

Dodal totižto, že polícia je mimoriadne ostražitá a stačil možno jediný zlý pohyb a mohlo to skončiť tragédiou, čím nepochybne myslel, že policajti by mohli kľudne zastreliť aj maloletého, keďže by nemohli vedieť, kto sa pod maskou naozaj skrýva a aký má úmysel.

Video si možno pozrieť TU

Prekvapenie? Prieskum o atentáte ukazuje víťazov i porazených!

Zdroj: Pluska | Foto: IG/Peter.pellerini