Pellegrini vylúčil spoluprácu s OĽaNO: Okamžitá reakcia Matoviča!

Dátum:

Peter Pellegrini bol vždy veľmi opatrný pri vyjadreniach o možných spoluprácach s inými politickými stranami. Je zrejmé, že si nechcel pred niektorými politikmi zabuchnúť dvere, no zároveň sa bál straty podpory zo strany občanov. O to viac mnohých prekvapilo, keď vylúčil budúcu koalíciu so stranou OĽaNO.  

Šéf mimoparlamentnej strany Hlas-SD sa rozhodol pre odvážny čin, keď tvrdo skritizoval hnutie OĽaNO, pričom Igora Matoviča označil za “stelesnené zlo slovenskej politiky“. Podľa jeho slov funguje koaličná strana OĽaNO bez jasných stanov a kontrolných mechanizmov, ktorú riadi jediný muž, a to minister financií. Vylúčil tak možnú spoluprácu po parlamentných voľbách v roku 2024, ak nedôjde k referendu o predčasných voľbách.

Vyjadrenie Petra Pellegriniho sa dostalo do uší aj samotnému Matovičovi, ktorý si z naštrbených vzťahov s bývalým smerákom rozhodne ťažkú hlavu nerobí. ,,…vraj Peťko vyhlásil, že s OĽaNO po voľbách do koalície za ten svet nepôjde. Nuž, len akosi nechápem, ako toho dlhoročného skorumpovaného mafiánskeho poskoka čo i len uvažovať nad tým, že by sme si s ním chceli špiniť ruky, napadlo,“ otvorene napísal na sociálnej sieti.

Podľa šéfa rezortu financií by strana Hlas-SD aj tak nedostala žiadnu ponuku na spoluprácu. ,,S mafiou nevyjednávame, s mafiou po voľbách určite nepôjdeme. S mafiou, ktorá rozkradla 30 miliárd eur a zabila Jána a Martinu, 13 rokov bojujem, ako len viem… Preto si na zradu, mafoško, hľadaj iných adeptov,“ odkázal rodákovi z Banskej Bystrice.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: YT/Startitup, Twitter, FB/Úrad vlády SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...