Tesne pred parlamentnými voľbami, ktoré sa uskutočnia už 29. februára, sa mnohí politici opakovane prihovárajú ľuďom z celého Slovenska. Jednými z tých, ktorí chceli našincov presvedčiť, aby koncom mesiaca podišli k urnám vyjadriť svoj hlas, boli i premiér Peter Pellegrini a ministerka vnútra Denisa Saková.

Predstavitelia strany Smer-SD sa prihovorili svojim krajinom, aby neostávali ľahostajní a nedovolili Slovákom v zahraničí či Bratislave rozhodnúť o parlametných voľbách. “Ja ako kandidátka strany Smer-SD chcem rovnako mobilizovať našich voličov z regiónov, aby o Slovensku nerozhodovala iba Bratislava, tak ako tomu bolo v prezidentských voľbách či voľbách do európskeho parlamentu, kde bol priepastný rozdiel v účasti medzi Bratislavou a regiónmi, ktorý môže byť teraz podporený hlasmi zo zahraničia. Ja skutočne apelujem na vás, nedovoľme možno takýmto ľuďom, ktorí žijú v zahraničí,” vyjadrila verejne svoj názor ministerka vnútra.

“V neposlednom rade musím povedať, že tieto voľby budú zvláštnejšie tým, že máme 60.000 žiadostí od ľudí, ktorí žijú v zahraničí a ktorí si vypýtali volebné lístky a chcú prostredníctvom pošty voliť. Skutočne len apelujem na vás, nedovoľme takýmto ľuďom, čo žijú v zahraničí celý čas a čo sa o obraze Slovenska dozvedajú iba z médií, aby spolu s voličmi z hlavného mesta rozhodli o výsledku v týchto parlamentných voľbách. Prosím všetkých, aby ste prišli 29. februára voliť, nezostali sedieť doma a potom zbytočne neľutovali, že ste sa nepodieľali svojim hlasom na výsledku volieb,” dodala Denisa Saková.

Rovnakú rétoriku zvolil aj premiér vlády Peter Pellegrini, ktorý okrem ľudí zo zahraničia zhodil aj Bratislavčanov. “Ľudia v slovenských regiónoch, poďte voliť. Nenechajte vyhrať hŕstku ľudí zo zahraničia, ktorí sa na Slovensko ani vrátiť nemienia a navštívia ju len, keď potrebujú navštíviť zubára alebo lekárske ošetrenie,” nezdráhal sa, pričom vyjadril názor, že v hlavnom meste Slovenska sa nežije skutočný život. Práve tieto slová nenechali chladným obľúbeného moderátora rádia Expres Michala Saba, ktorý smerákom poslal “otvorený videolist”. Kritické video sa stalo v priebehu pár hodín virálnym, pričom spíker sa v ňom premiéra opýtal, prečo sa nevráti do rodnej Banskej Bystrice.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Michal Sabo, Peter Pellegrini