Predseda Hlasu Peter Pellegrini vyhlásil na stredajšej tlačovej besede, že otázka referenda o predčasných voľbách nie je stále mimo hry. Na septembrovej schôdzi parlamentu sa chystajú predložiť návrh, ktorý by vyhlásenie referenda mohol umožniť.

Predseda mimoparlamentnej strany Hlas sa myšlienky referenda o skrátení volebného obdobia nechce vzdať. Napriek rozhodnutiu Ústavného súdu sa Peter Pellegrini rozhodol, že o uskutočnenie referenda ešte zabojuje. Vyhlásil to na stredajšej tlačovej besede.

Dokonca nemieni ani čakať do decembra, kým uplynie polročná lehota od odmietnutia podobného návrhu a tému plánuje otvoriť už na septembrovej schôdzi parlamentu. Ako uviedol, 31. augusta chce strana podať legislatívny návrh, ktorý by vyhlásenie referenda umožnil, rovnako ako zmenu ústavy.

Ak všetci vládni politici, ktorí pred kamerami dojemne nariekali nad porušením práv slovenských občanov, dodržia svoje slovo a toto právo im vrátia, nemôže byť problém s politickou podporou nášho návrhu,” myslí si Pellegrini, o ktorého údajnom 150-tisícovom úplatku vypovedá aj dnes na NAKA František Imrecze. Netrpezlivý je aj Robert Fico, ktorý nechce čakať do septembra a Romana Mikulca plánuje odvolávať z postu čo najskôr.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Peter Pellegrini