Pellegriniho dostihla minulosť: Úrad dostal POKUTU za porušenie zákona!

Dátum:

Bačovanie Úradu vlády za čias Petra Pellegriniho, ktorý nedávno šokoval priateľským pochválením Borisa Kollára, dostihla nepríjemná minulosť. Ako upozornila už pred pár dňami Nadácia Zastavme korupciu, úrad bude musieť zaplatiť niekoľkotisícovú pokutu pre porušenie zákona napriek varovným upozorneniam. 

Nadácia Zastavme korupciu pred pár dňami informovala o tom, že Úrad vlády za čias Petra Pellegriniho v roku 2018 porušil zákon: Ešte pred dvoma rokmi sme upozorňovali, že Pellegriniho úrad porušuje zákon, keď nevypísal riadnu súťaž na dodávateľa stravovacích služieb. Vyzývali sme expremiéra, nech to urobí. Ten nás ignoroval a jeho úrad priamo podpísal zmluvu s firmou podnikateľa Ivana Kmotríka GGFS,“ píšu na svojej stránke.

Rada ÚVO napokon zhodnotila, že nadácia mala pravdu a Úrad vlády dokonca klamal, že hodnota obchodu s Kmotríkovou firmou je menej ako 70-tisíc eur. Len kontrola pritom stála štát viac ako 248-tisíc eur. Pokuta bola zatiaľ vyčíslená na 13-tisíc eur, ktoré zaplatia daňoví poplatníci: „Pokutu 13-tisíc eur budú musieť uhradiť v konečnom dôsledku daňoví poplatníci, hoci sme na možné porušovanie zákona upozornili vopred. Aj preto si myslíme, že Slovensku chýba zákon o hmotnej zodpovednosti, ktorý by umožnil zosobniť škodu tým, ktorí ju štátu spôsobili,“ myslia si. Podnet pritom v spolupráci s právnikom Miroslavom Cákom podala práve nadácia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zastavmekorupciu.skFoto: FB/Nadácia Zastavme korupciu, YT/REFRESHER SK

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...