Peter Pellegrini sľuboval už od odčlenenia sa od Smeru transparentnú politiku, ako aj vedenie svojej strany. Pravdou však je, že samotný transparentný účet sa stal realitou až v júli tohto roka. Slováci mu naň pritom posielajú drobné s vtipnými odkazmi v poznámke. 

Pellegrini od svojho odchodu spolu s ďalšími smeráckymi kolegami sľuboval verejnosti transparentné vedenie strany aj politiky. Avšak až v júli tohto roka zverejnili transparentný účet, na ktorý im môžu Slováci pred voľbami prispieť, pričom Pellegrini ľudí otvorene požiadal o finančnú pomoc.

Verejnosť pritom pobavil aj ikonický výrok šéfa Hlasu, keď uviedol, že: „Čo si naškrabkáme, to máme.“ Niekoľko Slovákov sa teda rozhodlo poslať strane symbolický príspevok v hodnote jedného centa, no ku svojmu daru dopísali aj veľavravné odkazy pre členov Hlasu.

Pre Smer, pardon Hlas, aby si jamkatý nemusel požičiavať od sestry. PS. Keď zvýši, kúpte Rašimu permanentku do solárka,“ odkazuje jeden z nich. Ďalšie správy však nie sú o nič menej šťavnatejšie: „Naškrabkal som pre Peťula„, „Pellemu na benzín do kosačky“ či „Na solárko pre Smerákov„. Zaujímavosťou je, že práve v pondelok 5. septembra pribudla na účte tučná sumička 50-tisíc eur, ktorú zaslal samotný Hlas.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: transparentneucty.sk │ Foto: Televízia Markíza, TA3