Robert Fico a Peter Pellegrini si už viackrát poslali cez médiá ostré odkazy. A hoci sa v poslednej dobe hovorí o ich možnom povolebnom spojení, o ktoré žiada najmä predseda Smeru, najnovšie medzi politikmi vznikol ďalší konflikt. Za všetkým je vyjadrenie predsedu Hlasu k strane Smer.

Peter Pellegrini si už vypočul z úst Roberta Fica viaceré narážky a nelichotivé poznámky o členoch strany Hlas. Najnovšie zas expremiér uvažuje o povolebnej spolupráci, ku ktorej Pellegriniho vyzýva verejne. Pellegrini, ktorý baví internet spoločným záberom s Plačkovou, však spustil nový konflikt, keď sa vyjadril k strane Smer.

V relácií denníka Pravda Ide o pravdu totiž predseda Hlasu pripustil, že sa po odchode od Fica cíti spokojnejšie: „Odchodom zo strany Smer sa mi osobne uľavilo. Som na čele strany, ktorú môžeme kreovať, ako si myslíme. Nejdeme sa predháňať, kto hlasnejšie kričí, chceme prinášať riešenia a uvidíme, ako sa voliči rozhodnú. Keď sa rozhodnú, že sa chcú vrátiť do minulosti a budú chcieť Roberta Fica, možno aj – ako sa šušká – s Andrejom Dankom na kandidátke, tak nech si ho vyberú,“ nechal sa počuť.

Na jeho slová okamžite zareagoval Fico na sociálnej sieti: „Povedať po 20 rokoch v strane SMER, že sa mu uľavilo, keď z nej odišiel, to vyžaduje veľkú mieru predstavivosti. Treba si predstaviť, ako sme ho v okovách držali 20 rokov, ako musel chodiť na všetky stranícke stretnutia a orgány, čo aj chodil, a pod hrozbou trestu smrti musel so všetkým súhlasiť. A aj súhlasil, nikdy proti ničomu neprotestoval. Počuli ste ho protestovať? Ako sme ho násilím nútili zobrať funkciu štátneho tajomníka, potom ministra, potom predsedu parlamentu a nakoniec predsedu vlády. Ako vždy musel pod hrozbou násilia kandidovať za poslanca a brať všetky výhody z členstva v úspešnej politickej strane… Nepotrebujem prejavovať úctu, ale ľudia v SMER-e si ju od takých ľudí ako je PP či Raši, či Žiga, či Tomáš, či Saková veľmi, veľmi zaslúžia,“ myslí si Fico.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pravda.sk, FB/Robert Fico │ Foto: FB/Robert Fico, Peter Pellegrini