Dostupnosť očkovania pre vidiečanov bez možnosti využitia automobilu je jednoznačne zťažená. Ministerstvo zdravotníctva preto sprístupnilo vakcináciu pre všetkých záujemcov o čosi viac a ambulantní lekári majú možnosť sa k tejto pomoci ku kolektívnej imunite pridať. 

Všeobecní lekári sa od včerajšieho dňa (23. júna) majú možnosť zaregistrovať k povoleniu očkovať látkou spoločnosti Pfizer/BioNTech. K dnešnému dňu sa prihlásilo 64 lekárov, pričom ide o dobrovoľný výkon, ktorý si musia ambulancie korigovať samé. Lekár tak bude mať povinnosť záujemcov zo svojich pacientov objednať na očkovanie, zrealizovať ho a zaznamenať do systémov.

Zmieňované odmeňovanie formou plošného vyplatenia financií alebo lotériou pre vakcinovaných ľudí je stále možnosťou k získaniu nových zaočkovaných občanov. Ministerstvo zdravotníctva však kroky k tejto stratégií zatiaľ aktívne nepodniká a čaká na ďalší vývin situácie.

Minister Vladimír Lengvarský verí vo vyššiu mieru zaočkovanosti práve prostredníctvom pomoci od ambulantných lekárov, ku ktorým majú prístup všetci občania Slovenska. „Ako všetci vieme, očkovanie je jedinou cestou na zvládnutie pandémie Covid-19. Snažíme sa v spolupráci so všetkými kolegami z rezortu a s ostatnými lekármi nájsť všetky cesty tak, aby sme to očkovanie čo najviac priblížili k ľuďom a čo najviac zjednodušili ľuďom možnosť nechať sa zaočkovať,“ hovorí minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

„Takisto chcem poprosiť a požiadať všetkých všeobecných lekárov a pediatrov o pomoc pri očkovaní, o ich nasadenie pri zvýšení toho percenta populácie, ktoré by sme mali zaočkovať. A takisto ich chcem všetkých ubezpečiť, že prípadné vedľajšie následky, ktoré by po očkovaní mohli vzniknúť, naďalej znáša štát,“ dodáva Lengvarský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HN Televízia