K vianočným sviatkom neodmysliteľne patria aj jedinečné rozprávky, ktoré sa rok čo rok stávajú súčasťou slovenských domácností. K najväčším klasikám sa však jednoznačne radí predovšetkým nezabudnuteľná Perinbaba, nakrútená na motívy rozprávky bratov Grimmovcov.

Rozprávku o Jakubkovi a Alžbetke, ktorú v roku 1985 natočil uznávaný režisér Juraj Jakubisko, netreba nikomu predstavovať. Fantazijný príbeh o dobrosrdečnej pani zime, zubatej s kosou, dedinčanoch, a predovšetkým láske sa každoročne vracia do domácností ako starý priateľ. Už pred časom však bolo avizované nakrúcanie pokračovania kultovej Perinbaby, ktorá po vyše dvoch rokoch náročnej práce uzrie už onedlho svetlo sveta.

Ako však prezradil Juraj Jakubisko, sám nemá rád ideálne vykreslené príbehy, a preto sa rozhodol nakrútiť rozprávkové pokračovanie trochu inak. „Deti by mali mať vzory v ľuďoch, ktorí cieľavedome a vlastným pričinením dosiahnu svoje šťastie. V príbehu dominuje fantázia, humor a poézia. Môj Lukáš, syn Alžbetky a Jakuba, sa vyberie do sveta, hľadať šťastie a lásku. Na svojej púti, sa často dostane na rázcestie, a musí si vybrať, ktorou cestou sa vydá. A každé rozhodnutie, či už dobré, alebo zlé, mu zmení život. Rovnako ako nám v reálnom živote. Vytvoril som bizarný svet snov, ktoré sa stávajú realitou,“ vysvetlil režisér.

V novom filme Perinbaba a dva svety sa v hlavných úlohách objavia Lukáš Frlajs a Valéria Frištik, pričom sekundovať im budú mnohí slovenskí i českí herci. Okrem pôvodnej Alžbetky, a teda Petry Vančíkovej, Ľubomíra Pauloviča či Ivana Romančíka sa v pokračovaní objaví aj modelka Andrea Verešová či nedávno zosnulý Dan Nekonečný. Vďaka trikom však diváci uvidia aj pôvodnú Perinbabu, ktorú pred rokmi stvárnila herečka Giulietta Masina (†73). Druhá časť príbehu, ktorý oslovil celé generácie, príde do slovenských kín v prvej polovici roka 2020.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto | Video: YouTube