Na obrazovkách televízie Markíza sa v minulosti vysielala súťaž s názvom Milionár, ktorá sa stala mimoriadne obľúbenou. Celkovo mala viac ako 400 pokračovaní v rokoch 2000-2006 a patrila k najsledovanejším programom vôbec. 

Písal sa rok 2006 a v TV Markíza sa rozhodli odvysielať “politický” špeciál. Peter Pellegrini v ňom účinkoval ako zástupca politickej strany Smer-SD, ktorá sa práve dostala k moci. Spomedzi súťažiacich mal najrýchlejšie prsty, v dôsledku čoho sa dostal do tzv. horúceho kresla.

V tom čase 31-ročný politik zodpovedal prvých päť otázok bez väčších problémov a s moderátorom si rád zažartoval. Dokonca jedna z otázok sa týkala priamo Roberta Fica, pričom Nikodýma zaujímalo, v ktorej strane bol kedysi členom. Spoločne prebrali aj koníčky súčasného šéfa strany Hlas-SD. ,,Zaoberám sa motorizmom, ku ktorému ma priviedol otec, ktorý už od svojich osemnástich rokov opravuje autá, takže špinavé ruky od oleja a vôňa špinavých bŕzd, to môžem,“ povedal v relácii.

Politik následne dodal, že sa začína venovať aj streľbe z pištole. ,,Nebezpečný chlapík, tento Pellegrini,“ poznamenal moderátor, ktorý nemohol tušiť, že sa rozpráva s budúcim premiérom (a možno i prezidentom?). Banskobystričan si viedol dobre, no napokon ho zastavila otázka za 400-tisíc slovenských korún.

Napokon sa rozhodol ukončiť hru a vyhral krásnych 200-tisíc SK, ktoré venoval Lige proti rakovine.

Foto: TV Markíza, FB/Peter Pellegrini  |  Video: YouTube