Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková musí v posledných týždňoch čeliť veľkému nátlaku zo strany kolegov, médií i občanov. Čoraz viac je nútená organizovať tlačové besedy, kde vysvetľuje všetky nové udalosti spojené so smrťou generála Milana Lučanského. Najnovšie si nečakaným krokom však poriadne pohoršila!

Členka koaličnej strany Za ľudí prijala pozvanie na natáčanie komediálneho seriálu Pumpa. V úvodnej scéne si Michal Kubovčík a Dano Heriban nemilosrdne podali vzhľad političky a jej prejav pred novinármi. Netrvalo však dlho a spomenulo sa aj meno zosnulého generála Milana Lučanského. Spoločne sa rozprávali o udalostiach, ktoré sú spojené so smrťou policajného exprezidenta.

Čerešnička prišla na záver, keď ju pri odchode zastavil herec Tibor Vokoun. ,,Prepáčte, mňa strašne se*ie, že niektorí ľudia majú toho Lučanského za hrdinu,“ povedal Kolíkovej čakajúc na reakciu. ,,No, Kuciak ani Palach to nebol,“ zareagovala ministerka spravodlivosti. Po odvysielaní uvedenej epizódy prišla zo strany Slovákov obrovská kritika.

V tomto momente zúria našinci bez ohľadu na to, či veria verzií o samovražde Lučanského alebo v jeho smrti vidia niečo viac. Jej vystupovanie považujú za absolútne nevhodné a mnohí sú presvedčení, že si iba chcela spraviť reklamu na jej plánovanú súdnu reformu, a zároveň zopakovala svoje vyjadrenie o smrti 51-ročného Popradčana.

Kritikou rozhodne nešetril ani predseda strany Hlas-SD, ktorý zostal z vystupovania ministerky v televízií nepríjemne šokovaný. ,,Ja som od vás ako od ženy čakal naozaj trochu viacej citu. Viete si predstaviť, že vy by ste boli dcéra generála Lučanského, pozeráte RTVS a pozeráte sa, ako nejaká ministerka, týždeň po tom ešte ani zem nevychladla, ako tam rozpráva o Lučanskom na nejakej trápnej pumpe, hoc sa to možno niekomu páči… Tam ste ma sklamali. Ak vy hovoríte, že niekto niečo zneužíva, tak toto, čo ste previedli vy včera v televíznej relácií, mňa zranilo a to som od vás nečakal,“ povedal Pellegrini priamo do očí Kolíkovej v politickej relácií Na telo s Michalom Kovačičom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Na telo s Michalom Kovačičom  |  Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom, Seriál Pumpa