Predseda strany Smer-SD zvolal 26. mája tlačovú konferenciu, kde sa vyjadril k aktuálnej situácií vo vnútri strany. Mnohých novinárov však viac zaujalo, že Robert Fico ako verejný funkcionár porušil bezpečnostné opatrenia a pred kamerami sa objavil bez rúška. Na jeho slová však iba o pár hodín neskôr zareagoval jeho straník Peter Pellegrini.

Robert Fico pred pár hodinami upozornil kolegovi i novinárov, že sa na politický dôchodok rozhodne nechystá. Od svojich spolupracovníkov očakáva lojalitu, keďže im zabezpečil vysoké funkcie a pravidelný mesačný príjem. O to viac bolo prekvapujúcejšie, keď politik priznal, že je z boja v parlamente unavený a rovnako aj z televíznych debát. V jednom bode však súhlasil s Petrom Pellegrinim, a to vo veci radikálnych zmien vo vnútri strany.

Bývalý premiér mal o pár hodín neskôr taktiež tlačovú konferenciu, pričom si detailne pozrel vyjadrenie svojho “rivala“. V úvode Ficovi vyčítal, že jeho vyjadrenia a činy sú diametrálne odlišné. ,,Pán predseda hovorí, že Smer musí byť strana, ktorá rešpektuje aj iné názory. Zároveň v liste straníkom napíše, že prezentovanie iných názorov hrubo poškodzuje záujmy Smeru,“ kritizoval svojho šéfa.

Pellegrini následne otvorene vyzval predsedu strany, aby odstúpil. ,,My dnes nahlas hovoríme to, čo si šepkajú všetci naokolo, vrátane mnohých našich straníkov či voličov, no nikto to verejne nevysloví. Ak chce pán predseda Fico pomôcť Smeru a sociálnej demokracii na Slovensku, dozrel čas na jeho odchod z čela strany,“ vyhlásil Pellegrini po boku ďalších podpredsedov strany a bývalej ministerky vnútra Denisy Sakovej.

Tlačová konferencia Roberta Fica

Reakcia Petra Pellegriniho

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini  |  Foto: FB/Peter Pellegrini, Smer-SD, YT/Televízia TA3  |  Video: YT/Peter Pellegrini, Smer-SD