Trojnásobnému majstrovi sveta sa po siedmich rokoch konečne podarilo dokončiť preteky Vuelta v Španielsku. Peter má tak za sebou opäť náročné dni, ktoré ho obrali o veľa psychických i fyzických síl. O to viac so svojím tímom oslavoval, pričom prekvapil vyhlásením, ktorým mieril na jeho krachujúci vzťah.

Je verejne známe, že úspešného športovca čoskoro čaká rozvod. Sagan je však myšlienkami stále na bicykli, keďže po Tour de France, kde zinkasoval ťažké zranenia, pokračoval na Vuelte v Španielsku. Priznal, že sa necítil zdravotne v poriadku, no bol rád, že sa mu preteky podarilo dokončiť.

Viacerí novinári sa ho pýtali, prečo naďalej pokračoval v pretekoch, keďže sa poriadne trápil a mal bolesti. Náš “tourminátor“ uviedol, že ich chcel dokončiť hlavne kvôli sebe. Tieto preteky bral ako prípravu na majstrovstvá sveta.

Následne však Peter prekvapil úprimnými slovami, ktorými zrejme narážal na rozpadnutý vzťah s manželkou Katkou. ,,Povedal som si, že radšej dokončím Vueltu, potrénujem na ne radšej tu, než akoby som mal ísť domov do Monaka. Čo by som tam robil? Nič,“ šokoval otec krásneho Marlona pre španielsky portál El Pais. Aspoň s ním totiž mohol tráviť voľný čas.

Zdroj: sport24. pluska.sk, elpais.com  |  Foto: YouTube