Peter Sagan patrí k jedným z najúspešnejších športovcov vo svete, pričom sa tvrdá drina stala jeho každodennou realitou. O to viac je šokujúcejšie, že sa jeden zo Slovákov rozhodol obľúbeného cyklistu udať, pričom sa podnetom už zaoberá polícia.

Trojnásobný majster sveta sa v septembri predstavil na pretekoch s názvom ,,Okolo Slovenska“. Jeho premiérová účasť pritiahla tisícky fanúšikov aj zo zahraničia. Peter Sagan sa spoločne so svojim tímom pripravoval na preteky v dedinke Valaliky.

Regionálny denník Korzár však prišiel so šokujúcou informáciou, keďže neznámy občan podal na cyklistov podnet na polícií. Dôvodom majú byť práve tréningy v okrese Košíc, keďže cyklisti išli v skupine a vo dvojiciach vedľa seba. V našej krajine ide o bežnú vec, no zákon to nedovoľuje.

Muži zákona sa podnetom skutočne musia zaoberať. ,,Osoby podozrivé zo spáchania priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky je potrebné najprv stotožniť. V prípade preukázania spáchania priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky konkrétnou osobou bude táto riešená podľa zákona o priestupkoch,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová pre denník Korzár.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: kosice.korzar.sme.sk  |  Foto: FB/Ján Melicher, Kurt Adams, Polícia SR