Talentovaná herečka Petra Vajdová rozhodne neprestáva prekvapovať. Po tom, ako sa rozhodla podstúpiť protialkoholické liečenie v Čechách, mnohí predpokladali, že svoj život opäť zoberie pevne do rúk. Namiesto toho si však začala so ženatým mužom, pričom jej posledné rozhodnutie môže mať vážne následky.

Petra zo zariadenia v Kroměříži odchádzala ruka v ruke s kamionistom Martinom, ktorý taktiež podstúpil na klinike intenzívnu liečbu. Nielenže je herečkin nový partner ešte stále ženatý, no podľa dostupných informácii majú byť obaja abstinujúci alkoholici i  práceneschopní. Aj napriek tomu sa však rozhodli stráviť dovolenku v Chorvátsku.

Dvojica sa vôbec netají, že si spoločne užívajú voľné dni, no zrejme zabudli, že pre oboch platia rovnaké pravidlá ako pre bežných smrteľníkov. Aj herečke totiž môžu na dvere kedykoľvek zaklopať úradníci a skontrolovať, či sa stále nachádza na ,,maródke“. Vajdová je totiž aj naďalej zamestnaná v SND, pričom ju zatiaľ evidujú ako práceneschopnú.

Herečka tak riskuje stratu nemocenských dávok, pričom maximálna výška na deň v tomto roku je 32,98 eur. Mesačne je tak poistencovi vyplatená suma okolo 989.50 eur. ,,Pozor, to hovoríme o možnom maxime, nie o bežne vyplácanej sume. Zo štatistík Sociálnej poisťovne vyplýva, že v roku 2017 bola priemerná výška vyplateného nemocenského 252 eur,“ upozorňuje pre cas.sk hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook