Petra Vlhová robí v posledných mesiacoch slovenským fanúšikom neskutočnú radosť a rozhodne máme dôvod, prečo byť na ňu hrdí. Momentálne je úradujúcou majsterkou sveta v obrovskom slalome, pričom si na svoje konto pripísala niekoľko ďalších významných úspechov.

Aj napriek tomu, že lyžovanie v ženskom prevedení ovládla Američanka Mikaela Shiffrinová, Petre Vlhovej sa podarili fantastické výsledky. Brunetka z Liptovského Mikuláša sa totiž stala majsterkou sveta v obrovskom slalome, pričom si rovnako obhájila aj striebro z alpskej kombinácie a bronz zo slalomu.

Skromná Slovenka sa od konca októbra 2018 až do polovice marca 2019 dostala na pódium až 14-krát (5-6-3). Petra si najlepšie finančne polepšila v slalome vo Flachau, kde získala prvé miesto. Okrem iného si tak prevzala aj víťaznú prémiu v hodnote 78 432 CHF (69 056 eur). Paralelný slalom v Osle jej priniesol 55 000 CHF (48 425 eur) a v obrovskom slalome v Špindlerovom Mlyne dostala 45 000 CHF (39 620 eur). Je však isté, že Vlhová si určite tieto peniaze zaslúži, ak nie viac.

Poradie zárobkov

Všetky sumy sú uvedené pred zdanením

Zdroj: fis-ski.com |  Foto: Instagram/petravlhova13