Petra Vlhová na ZOH v Pekingu predčasne končí: Prezradila skutočný dôvod!

Dátum:

Petra Vlhová na zimnej olympiáde v Pekingu po napínavom boji získala zlatú medailu v slalome. Za jej prvenstvo si od štátu prilepší o tisícky eur, pričom pre Slovensko získala deviatu medailu v histórií zimných olympijských hier. Na ďalších pretekoch ju však fanúšikovia neuvidia!

Slovenská lyžiarka mala na ZOH v Pekingu pôvodne nastúpiť v štyroch disciplínach, no doteraz štartovala len v dvoch, pričom mala svoje účinkovanie na olympiáde zavŕšiť 17. februára alpskou kombináciou. Petra však predčasne ukončila svoju účasť na hrách. Jej tréner Mauro Pini uviedol, že u nej pretrvávajú bolesti zapálenej členkovej šľachy ľavej nohy.

Jej zdravotný stav sa mal zhoršiť po slalome, vďaka ktorému vyhrala zlato. ,,Petra nechcela, aby sa táto situácia na olympiáde ešte zhoršila, pretože do konca sezóny máme pred sebou ešte dôležité ciele. Vráti sa na Slovensko, kde absolvuje liečbu,“ uviedol Pini v tlačovej správe Slovenského olympijského a športového výboru. Rodáčka z Liptovského Mikuláša však prezradila, že jej zranenie nie je až také vážne, aby nemohla nastúpiť v kombinácií.

26-ročná brunetka pri boji o zlato prišla o fyzické i emočné sily. ,,Celý život som chcela získať olympijské zlato v slalome, mentálne aj fyzicky ma to vyčerpalo. Som prázdna, všetko som dala do toho slalomu. Cítim, že by som v kombinácii nebola stopercentná, mohla by som sa zraniť. Po olympiáde ma ešte čaká dosť pretekov a mám šancu vyhrať veľký glóbus. Rozhodnutie neštartovať v kombinácii som spravila po konzultácii s Maurom a všetci v tíme ma podporili. Chcem ísť domov, urobiť si reset a byť na 120 percent pripravená na boj o veľký glóbus,“ povedala v rozhovore pre RTVS, pričom ju v tomto rozhodnutí podporil aj jej milujúci partner Michal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: RTVS  |  Foto: FB/Petra Vlhova, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...