Najlepšia slovenská zjazdová lyžiarka Petra Vlhová sa momentálne pripravuje na Majstrovstvá sveta vo švédskom Aare, ktoré sa uskutočnia už vo februári. Ide o udalosť, pri ktorej fandí takmer každý Slovák. Hrdosť z nás priamo srší, keď vidíme športovca či športovkyňu, ako súťaží v outfite, ktorý je plný slovenských symbolov. Tento rok však jedna z našich najlepších lyžiarok nebude bojovať v reprezentačnej kombinéze.

Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) je zodpovedná za poskytnutie dresov či kombinéz pre športovcov, ktorí budú súčasťou Majstrovstiev sveta. Práve táto organizácia doplní na oblečenie športovcov štátne symboly našej krajiny, na ktoré sú Slováci tak pyšní. Petra Vlhová mala dosť 4 kusy pretekových kombinéz a 3 kusy tréningových kombinéz. To sa však nestalo.

Otec zjazdovej lyžiarky sa preto rozhodol napísať otvorený list, ktorý adresoval prezidentovi SLA, Jánovi Garajovi. ,,Ani pár dní pred začiatkom najdôležitejšieho podujatia sezóny, Majstrovstiev sveta vo švédskom Aare, neobdržala Petra Vlhová od našej asociácie reprezentačné kombinézy v spoločnom tímovom dizajne so štátnymi symbolmi, ktoré boli dohodnuté na jar pri spoločnom jednaní na pôde Slovenského olympijského výboru,“ napísal Igor Vlha.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša tak využije svoju komerčnú kombinézu bez štátnych symbolov v slovenskom dizajne. Petra ako reprezentantka Slovenskej republiky je z celej kauzy veľmi smutná, keďže chcela zastupovať svoju krajinu tak, ako aj iní športovci.

Petra vystúpi na MS 2019 v kombinéze od svojich sponzorov

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Petra Vlhova