Je to iba pár hodín, čo tisícky Slovákov sedeli pred televíziou a v priamom prenose sledovali Svetový pohár v Jasnej. Všetky oči sa upriamili na Petru Vlhovú, ktorá svojich fanúšikov nesklamala a napokon sa postavila na stupienok víťazov. Prehru však psychicky nezvládla jej odveká rivalka.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v nedeľu (7. marca) vyhrala obrovský slalom Svetového pohára v Jasnej. Práve obrovský slalom nepatrí medzi jej obľúbené disciplíny, no po víťazstve snáď zmení názor. Druhé miesto získala Novozélanďanka Alice Robinsonov a na tretej priečke skončila Američanka Mikaela Shiffrinová.

Bolo viac ako zrejmé, že Američanka nezdieľala takú veľkú radosť ako Petra, ktorá sa práve na kopcoch v Jasnej učila lyžovať. Mikaela po odovzdávaní cien neskrývala hnev kvôli zlomenej bráne po jazde Vlhovej. ,,Počula som všetkých oslavovať, že vyhrala. Potom zrazu prerušili preteky, lebo museli opraviť trať a to, čo malo trvať 30 sekúnd, im zabralo asi aj päť minút,” povedala novinárom.

Shiffrinová tak podozrieva slovenských organizátorov z naťahovania času pri výmene brány, čo ju malo značne rozladiť. „Nepotrebuje toto neprofesionálne správanie sa a pomoc. Nad týmto som nemala kontrolu ani ja, ani ona. Viedla a bolo to ako keby si povedali, že poďme skúsiť, či sa jej nedostaneme do hlavy. Musím sa s tým naučiť lepšie pracovať, deje sa to častejšie, ako si myslíte. Nebolo to profesionálne. Mohla som skončiť tretia aj bez toho a ona mohla vyhrať,” dodala Mikaela.

Podľa dostupných informácií však opravovanie zlomenej brány trvalo presne 3:27 minúty a 50 sekúnd, pričom pred jazdou americkej lyžiarky už bola chyba odstránená. Žeby sa blondínka rozhodla za svoj výkon nájsť vinníkov v rade organizátorov? Faktom však zostáva, že Vlhová si pripísala na konto 19. triumf na Svetovom Pohári. Gratulujeme!!!

Jazda Petry Vlhovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sport.aktuality.sk  |  Foto: FB/Petra Vlhova, Twitter  |  Video: Twitter