V piatok (27. januára) vykonala polícia veľkú akciu zameranú na požívanie alkoholu mládežou, pričom vytipované mala tri podniky. V mestách Skalica a Holíč napokon príslušníci zboru našli až 25 opitých detí vo veku od 15 do 18 rokov.

Ako uvádza hovorkyňa Zlatica Antalová, kontroly boli zamerané nielen na podávanie alkoholu mladistvým osobám, no preverované boli i samotné podniky a ich registračné pokladne. Kým v dvoch skalických prevádzkach polícia alkohol u mládežníkov nepotvrdila, v meste Holíč našli v jedinom bare až 25 podgurážených tínedžerov.

Spomedzi kontrolovaných mal najviac nafúkať 16-ročný chlapec (1,83 promile), najmladšou osobou, ktorá užila alkohol, bol 15-ročný mladík (0,63 promile). Výnimkou medzi deťmi, ktoré si dopriali pohárik, neboli ani dievčatá, pričom jedna zo slečien nafúkala 0,92 promile. Spisy opitých budú v najbližších dňoch postúpené mestám a obciam, kde majú trvalé bydlisko: “Mladiství budú, v sprievode svojich rodičov, riešení za požívanie alkoholu. Vo veci bude konať aj príslušný odbor sociálno-právnej ochrany a sociálnej kurately úradu práce, sociálnych vecí a rodiny,” uviedla Zlatica Antalová.

Ako dodáva polícia, v zmysle zákona deti do 15 rokov a osoby mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky, taktiež sa deti do 15 rokov nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje. “Apelujeme na rodičov, aby venovali zvýšenú pozornosť tomu, kde a ako trávia ich deti svoj voľný čas. Odhliadnuc od problémov, do ktorých popíjaním zatiahnu seba a svojich blízkych, si môžu vážne poškodiť svoje zdravie!” apeluje polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky