Ortuť v teplomeroch sa v nasledujúcich dňoch bude opäť šplhať k vysokým teplotám, v dôsledku ktorých je čoraz viac kolapsov. Dôvodom je predovšetkým nedostatok prijatých tekutín. Základom počas horúčav je teda dodržiavanie pitného režimu. Ak si však nie ste istí, či pijete dostatok vody, existuje jednoduchý trik.

Pitný režim je neoddeliteľnou súčasťou každého človeka, predovšetkým počas horúčav. Pri vysokých teplotách sa totiž odporúča vypiť aspoň 2,5 až 3 litre tekutín. Nezabúdajte však, že by nemalo ísť iba o kávu či sladené nápoje. Nikoho však neprekvapí, že najideálnejšia je čistá voda, nanajvýš minerálna voda.

Telo je však fantastický mechanizmus, ktorý si vypýta, čo mu chýba. Dokonca si to môžete skontrolovať vďaka jednoduchému triku, ktorým zistíte, či ste pili málo tekutín. Celý proces spočíva v tom, že si medzi dva prsty chytíte kožu na opačnej strane dlane, natiahnete a pustíte. V prípade, ak sa pokožka ihneď vráti späť, telo je dostatočne hydratované. Ak však nastane moment, kedy to pokožke trvá o čosi dlhšie vrátiť sa do pôvodného stavu, je načase prijať omnoho viac tekutín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: vysetrenie.zoznam.sk, dobrenoviny.sk  |  Foto: gettyimages.com, Pixabay