Udalosti Plánovaný protest naberá na obrátkach: Dôležitá výstraha Krčméryho!

Plánovaný protest naberá na obrátkach: Dôležitá výstraha Krčméryho!

Profesor Vladimír Krčméry intenzívne sleduje vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku, pričom sa na neho obracia široká verejnosť s mnohými otázkami. Práve on sa považuje za najpovolanejšieho upokojiť zmätok v informáciách o koronavíruse, keďže na vlastnej koži zažil pandémiu SARS či MERS.

Minister obrany Jaroslav Naď i minister vnútra Roman Mikulec na čele s premiérom upozorňujú občanov, aby zvážili svoju účasť na nelegálnom proteste, ktorý sa má konať počas núdzového stavu. Ľudia z mnohých krajov Slovenska sa však aj napriek upozorneniam plánujú stretnúť 17. novembra v centre Bratislavy.

Apelovať na Slovákov sa napokon rozhodol aj odborník na tropickú medicínu Vladimír Krčméry, ktorý vníma vlnu nesúhlasu so zavedenými opatreniami v boji proti koronavírusu. Podľa jeho slov na masovom zhromaždení nie je možné dodržiavať dvojmetrové odstupy a ochranná schopnosť rúška bude výrazne znížená.

Protivládny protest tak môže ešte viac zvýšiť počet nakazených nielen v Bratislave, ale v celej krajine. ,,Chcem vás poprosiť, nepreťažujte náš zdravotnícky systém,“ vyzval ľudí prostredníctvom denníka cas.sk. Taktiež odporúča občanom, aby si prejavy nesúhlasu nechali na časy, kedy bude situácia pokojnejšia a nebudú ohrozené životy najrizikovejších skupín, ako sú seniori a pacienti s vážnymi ochoreniami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Polícia SR-Bratislavský kraj, YT/Dr. Igor Bukovský – AKV

Exit mobile version