Mnohí Slováci si pre dovolenku vyberajú naše krásne hory, pričom sa tešia na dlhé turistické prechádzky. Každoročne pribúda čoraz viac turistov v Tatrách, v dôsledku čoho narastá aj počet zásahov Horskej záchrannej služby. Je preto na mieste, aby ste pred výletom do prírody využili aplikáciu, ktorá by vám mohla zachrániť aj život!

Horská záchranná služba eviduje viac ako 2-tisíc zásahov ročne. Štvrtina všetkých výjazdov sa týka turistov, ktorí zablúdili alebo uviazli v horskom teréne. Pre záchranárov však mnohokrát nie je jednoduché nájsť ľudí v núdzi, pričom by im pri práci veľmi pomohli moderné technológie.

V tomto roku bola ešte viac prepracovaná aplikácia s názvom ,,Horská záchranná služba“, ktorú by si milovníci hôr mali určite stiahnuť. ,,Vďaka aplikácii poznáme presnú polohu volajúceho, ktorého vieme buď nasmerovať späť na turistický chodník, alebo mu rýchlo prísť na pomoc bez potreby prehľadávania väčšej oblasti. Aplikácia je tak neoceniteľným pomocníkom nielen pre turistov v núdzi, ale aj pre nás, záchranárov,“ vysvetlil riaditeľ HZS Marek Biskupič pre dnes24.sk.

Turisti môžu taktiež prostredníctvom aplikácie komunikovať so záchranármi, ak sa potrebujú poradiť a nie sú v život ohrozujúcej situácii. Doteraz bola nápomocná viac ako 250-krát, pričom pracovníci HZS dúfajú, že si Slováci modernú novinku obľúbia. Môžu tak mať užitočného pomocníka priamo vo svojom telefóne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: hzs.sk  |  Foto: FB/HZS