Vianočný stromček nepochybne patrí k najdôležitejším symbolom Vianoc, bez ktorých si sviatky už ani nevieme predstaviť. Kým jedna skupina Slovákov má v obľube umelý stromček, druhá siaha po živej alternatíve, i keď sa musí v obývačke pripraviť na miazgu či ihličie.

Na živý vianočný stromček mnohí ľudia nedajú dopustiť, keďže si atmosféru vianočných sviatkov spájajú práve s vôňou ihličia. Je však nutné myslieť na to, že si so symbolom Vianoc môžete do domácnosti doniesť aj neželaných hostí. Mali by ste preto zbystriť pozornosť, ak si na stromčeku všimnete zhluk hliny.

Na možnú nepríjemnosť najnovšie upozornil Daniel, ktorý si našiel na živom strome prekvapenie. ,,Ak náhodou na svojom vianočnom stromčeku uvidíte vajcovú hmotu veľkosti vlašského orecha, netrápte sa, ostrihajte konár a dajte si ho do záhrady,“ napísal na sociálnej sieti, pričom zverejnil aj fotografiu jeho neželaného ,,darčeka“.

Útvar pripomínajúci šišku je totiž hniezdom vajíčok modlivky zelenej, kde sa pokojne môže nachádzať aj 200 vajíčok. V prípade, ak sa stromček nachádza v teplom priestore, vyhliahnutie vajíčok sa môže urýchliť. Predajcovia vianočných stromov odporúčajú pred kúpou poriadne potriasť vybraným stromčekom. Taktiež sa neodporúča používať sprej proti hmyzu, ktorý je horľavý, čo by mohlo viesť k požiaru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/danjreed | Foto: IG/danjreed, Pexels