Nie je Lidl ako Lidl. Svoje o tom vedia najmä zamestnanci na Slovensku, ktorí sú len lacnejšou pracovnou silou ako Česi. Rozdiel medzi mzdou v tomto reťazci je obrovský a na platy našich susedov sa tak skoro ani nedotiahneme. 

Rozdiel medzi nami a Českou republikou v platoch je stále viac než obrovský a nedokážeme sa na nich dotiahnuť. Dôkazom sú aj platové podmienky zamestnancov nemeckej siete predajní Lidl, kde ľudia za tú istú prácu dostávajú rozdielne mzdy. Od marca bude tento rozdiel predstavovať u pracovníkov spoločnosti Lidl v Českej a Slovenskej republike 260 eur, čo nie je zanedbateľná suma.

Dôvodom tohto rozdielu je plánované zvýšenie miezd v českej dcére nemeckej siete, kde sa nástupný plat pokladníkov a predavačiek zvýši na 28-tisíc korún, čo je 1 104 eur. V Prahe a okolí tento rozdiel bude ešte väčší a to o tisíc českých korún. Hoci platy narastú aj u pracovníkov Lidlu na Slovenku, ich priemerná mzda bude stále dosahovať menej a to 845 eur.

Firma je síce známa tým, že svojich ľudí dokáže platovo odmeniť lepšie ako konkurencia, no na Českú republiku sa stále nedokážeme dotiahnuť. Ani 25-percentné zvýšenie v roku 2016 nás nedostalo do pozície, že by sme sa mohli s tou istou pozíciou v Čechách porovnávať. Dôvodom lepšieho platového ohodnotenia v susednej krajine je najmä nedostatok pracovnej sily, s ktorou v tejto krajine bojujú. Mzdy v českých obchodoch tak od minulého roka idú hore rýchlym tempom a stále sa nedokážu zastaviť. Realita na Slovensku je však úplne niekde inde a o výplate, akú dostávajú Česi môžeme zatiaľ len snívať. Ľudia sú ale pohoršení, Slováci si tak isto zaslúžia za vykonanú prácu ohodnotenie, aké im patrí. V súčasnosti sa môžeme označiť za chudobných príbuzných, ktorým musí stačiť to, čo dostanú. Vyhliadky do budúcnosti však nie sú ružové, situácia sa tak skoro nezmení a Česi budú stále zarábať viac.

Zdroj: hnonline.sk | Foto: FB/Lidl