Štátna veterinárna a potravinová správa na svojej oficiálnej stránke upozorňuje na jesennú sezónu orálnej vakcinácie líšok proti besnote, pričom ide o 46. kampaň na území Slovenskej republiky. Je mimoriadne dôležité, aby ste na niektoré miesta nevodili určitý čas svojich psov!

Pokládka vakcín sa uskutoční od 5. do 28. októbra 2022, pričom bude pokladaná letecky pri rýchlosti 150 km/h s príspevkom od Európskej únie. Použitá bude vakcína LYSVULPEN por. a. u. v. v celkovom počte 367 796 návnad. Majú čiernohnedú farbu a sú pevnej konzistencie.

Uvedená návnada sa bude nachádzať v Žilinskom kraji v okresoch Žilina, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Čadca, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš. Letecká distribúcia sa uskutoční aj na území celého Prešovského a Košického kraja.

Odborníci zo Štátnej správy žiadajú občanov, aby sa vakcín nedotýkali a v uvedenom období nevodili psov na zasiahnuté miesta. Veterinári zároveň upozorňujú, že kontakt s očkovacou látkou so sliznicou očí, úst či nosa si vyžaduje lekárske ošetrenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: svps.sk  |  Foto: FB/MPRV SR, Pixabay