Plošné testovanie Slovenska schválené! Bude každý týždeň, až dokým..

Dátum:

Premiér Igor Matovič informuje o záveroch z dnešného (11. januára) rokovania vlády. Po zasadaní sa pred mikrofóny postavil s vyrozumeniami, ktoré vzišli z vládneho zhromaždenia a Slovákom priniesol zásadnú informáciu. 

Igor Matovič informuje o scenári, ktorý Slovákov čaká už v najbližšom období. „Jedna možnosť je nerobiť nič a nechať ten lockdown tak ako momentálne je. Ale vzhľadom na to, že postupne tá mutácia tu nadobúda väčší podiel na trhu, tak nie je dostatočne schopný ten lockdown zlomiť tú krivku dole,“ reaguje na situáciu po zasadnutí vlády Igor Matovič.

Podľa premiéra je jediným možným riešením v tejto katastrofickej situácii plošné testovanie. Tohto scenára sa plánuje držať dovtedy, dokým sa čísla nevrátia na pôvodný cieľ, ktorý schválil Ústredný krízový štáb. „Najneskôr od budúceho víkendu spustíme týždeň čo týždeň masívne plošné testovanie s tým, že prvý víkend pôjdu všetky okresy. Následne budeme v tom okrese testovať týždeň čo týždeň dovtedy, dokým tam neklesne incidencia pod 0,5 %,“ informuje Matovič. Vláda plánuje okresom v tomto boji pomáhať a vytvoriť plán, ako tieto plošné testovania realizovať. Premiér zároveň predpokladá, že na pôvodné čísla by sa malo Slovensko dostať v polovici februára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Foto: IG/igor_matovic_olano

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...