Ploštice na bratislavskom internáte: Študentky viackrát doštípali!

Dátum:

Na jednom z internátov v Bratislave sa dve študentky stretli s nepríjemným zážitkom. Opakovane skončili doštípané od ploštíc. 

O prípade informuje portál aktuality.sk. Jednu noc dokonca dievča skončilo na balkóne, pretože nedokázalo spať v tejto izbe. V pondelok zašli dievčatá za ubytovateľkou, aby jej ukázali štípance. Zostali však nemilo prekvapené, neverila im. „Tvrdila, že štípance od ploštíc vyzerajú inak a že sa ona sa s tým za štyri roky ešte nestretla,“ povedali študentky pre aktuality.sk. S celou situáciou im mala pomôcť až riaditeľka. Dievčatá presťahovali do inej izby, na ich pôvodnej zatiaľ vykonali dezinsekciu. No ani to nepomohlo a ploštice ich doštípali opäť. Ubytovateľka im mala na to povedať, že to vraj nie sú ploštice a majú si dať na to masť alebo ísť na pohotovosť.

Ploštice majú päť až deväť milimetrov a útočia v noci. Ilustračná foto

Nakoniec však lekárka potvrdila to, že štípance pochádzajú naozaj od ploštíc. Opäť zasiahla až riaditeľka a dievčatá sa presťahovali definitívne do inej budovy. Na internáte bývali aj minulý rok, vtedy sa vraj s takýmto problémom nestretli. S prístupom riaditeľky boli spokojné, no o ubytovateľke to už povedať nemôžu. Predmetný internát spadal pod Ekonomickú univerzitu. Miroslav Horňák z tejto univerzity tvrdí, že dezinsekciu vo svojich ubytovacích zariadeniach vykonávajú pravidelne, minimálne štyrikrát do roka. „Napriek tomu sa však úplne zabrániť výskytu ploštíc nedá, pretože je prenosná prostredníctvom rôznych predmetov z rôznych miest,“ dodal. Ploštice sú hrdzavočervený bezkrídly hmyz veľký asi päť až deväť milimetrov útočiaci v noci. Schovať sa dokážu takmer kdekoľvek.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: en.wikipedia.org, commons.wikimedia.org

Dida
Študentka žijúca v Novom Meste nad Váhom, ktorá rada píše, číta a robí veľa neužitočných vecí. Tie užitočné idú mimo mňa :-)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...