Príbeh nezvestnej Madeleine McCannovej zasiahol pred trinástimi rokmi tisíce ľudí po celom svete, ktorí sa snažili pomôcť zdrvenej rodine a priateľom. Zlom vo vyšetrovaní však prišiel až v tých dňoch.

3-ročná Maddie zmizla v roku 2007 z hotelovej izby počas dovolenky v Portugalsku. Následne sa po nej zľahla zem a snaha policajtov nikam neviedla. Veľký prelom nastal až začiatkom tohto mesiaca, keď príslušníci nemeckého zboru zatkli podozrivého Christiana B.

43-ročný muž mal v čase zmiznutia dievčatka cestovať po Španielsku a Portugalsku v karavane. V policajných záznamoch je identifikovaný ako odsúdený násilník, díler drog a pedofil, pričom sa momentálne nachádza vo väzení v Nemecku.

V pondelok (15. júna) sa prokurátor Hans Christian Wolters postavil pred novinárov so smutnou správou. ,,Písali sme McCanovcom, aby sme im oznámili, že Madeleine je mŕtva a vysvetlili im, že momentálne nedokážeme povedať, aké sú dôkazy. Máme konkrétne dôkazy o tom, že náš podozrivý zabil Madeleine,“ uviedol.

Rodičia uneseného dievčatka sa však s touto správou odmietajú zmieriť a žiadajú nahliadnutie do spisu, kde sa nachádzajú konkrétne dôkazy o tom, že Maddie je mŕtva. Vyšetrovanie však naďalej pokračuje a kriminalisti na čele s prokurátorom zatiaľ odmietajú zverejniť detaily vraždy. ,,Dokážeme pochopiť bolesť rodičov, ale pre nich je lepšie, že máme jasný a úspešný záver veci. Nie je reálna nádej, že je nažive. Samozrejme, chápem, že rodičia chcú veriť, kým neuvidia telo,“ dodal Wolters.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk  |  Foto: Twitter