Relácia RTVS s názvom Silná zostava si pred časom vyslúžila množstvo kritiky po tom, ako odvysielala časť s extenistkou Dominikou Cibulkovou. Posledná epizóda sa niesla rovnako v duchu kontroverznej témy influenceriek. Jedna z nich pritom na poslednú chvíľu zrušila svoju účasť.

V Silnej zostave preberala moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová spolu s komičkou Simonou Salátovou kontroverznú tému dnešných internetových influenceriek. Hostkou pred kamerami mala byť mimoriadne populárna Moma alebo Martina Horňáková, ktorá prisľúbila svoju účasť. Len dva dni pred natáčaním sa však rozhodla pre zrušenie spolupráce.

Svoje rozhodnutie vysvetlila na sociálnej sieti: „Dostala som pozvanie, aby som išla hovoriť o influencerstve ako práci. Všetko sme si pripravili, ale dnes ráno sa zobudím a keď som uvidela, čo si Veronika Ostrihoňová dala na stories… Ísť do diskusnej relácie dva dni po tom, ako hlavná aktérka zverejní stories, kde vlastne zosmiešňuje povolanie, o ktorom sa má diskutovať či Be Real, čo je vlastne moja značka, neviem si predstaviť, že by som tam mala ísť. Hlavne po tom, keď viem, aký je ich pohľad. Nechcem byť toho súčasťou,“ vyjadrila znechutenie.

Na vzniknutú situáciu zareagovala pre Topky aj samotná televízia, ktorá objasnila, že napokon namiesto Momy pozvali influencerku Petru Bene: „Namiesto Martiny Horňákovej bola súčasťou relácie influencerka Petra Bene. Komunikácia medzi tvorivým tímom a pozvanými hosťami je bežnou súčasťou procesu prípravy relácie a RTVS považuje takúto komunikáciu za internú záležitosť,” dodala hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS, IG/ │ Foto: FB/Silná zostava, IG/martinahornakova