Kedysi sme žili v spoločnosti, kde sa patrilo nájsť si ženu, oženiť sa a založiť si rodinu. To isté spravil aj Roman Blank, ktorý má dve deti, 5 vnúčat a jedno pravnúča, celý život prežil s jednou ženou a ako 95-ročný sa rozhodol povedať pravdu. Je homose*uál. 

Po rokoch skrývania sa človek, ktorý prežil Holokaust, žil celý život s jednou ženou a mal s ňou dve deti, priznal, že bol celý život homose*uál. Pravdu svojej rodine oznámil minulý rok. Nabral odvahu a povedal, čím naozaj je, vedel o tom od malička, od momentu, kedy si začal uvedomovať svoje pocity, emócie. Bohužiaľ, sa narodil a žil v dobe, kedy sa iná orientácia trestala a nebola braná ako normálna vec. Teraz, keď ľudia, ktorí sú inak orientovaní, začali bojovať za rovnaké práva, aké má každý z nás, povedal si, že je čas povedať pravdu.

Ako mladý chlap sa oženil, svoju ženu podľa jeho slov naozaj miloval, boli spolu 60 rokov a mali dve deti. Jeho rodina sa po tom, ako vyšiel von so svojou orientáciou, nevedela spamätať, neskôr pochopili, aké ťažké muselo byť pre ich otca, dedka, skrývať svoje pravé ja a celý život žiť so svojim tajomstvom. Práve preto ho pochopili a podporili. V rozhovore s vlogerom Davey Wavey povedal: “Len som im povedal, že som sa narodil a celý život som homose*uál. Povedal som im celú tragédiu môjho života, čo všetko som prežil. Dokážete si predstaviť byť 90 rokov zavretý vo vlastnom živote?” So svojou ženou Ruth spolu boli 60 rokov, dala mu dve deti a on ju miloval, pravdu o jeho orientácii sa dozvedela po tom, čo mu porodila druhé dieťa.

Roman sa stal súčasťou dokumentu On my way out, ktorého režisér je jeho vnuk Brandon Gross. V rozhovore sa Roman priznal, že aj napriek tomu, že už je starý, chce prežiť lásku s mužom, po akej túžil celý život. Zároveň sa bojí, že kvôli jeho veku už nebude nikto, kto by mal oňho záujem. Podľa jeho slov, nemá špeciálny typ chlapa, ktorý by sa mu páčil, netúži po intímnom vzťahu, vzhľadom na jeho vek, ale chcel by nájsť niekoho, kto bude dobrý človek, bude mať dobré srdce a bude starostlivý. “Chcem si len večer ľahnúť k niekomu a cítiť, že ma má rád a záleží mu na mne, ” hovorí moderátorovi a zároveň sa ho pýta: “Myslíte si, že mám právo vyjsť s pravou von, aj napriek tomu, že už som starý?” A on mu odpovedal: “Je to váš život. Nepoznám vás, neviem, čo všetko ste prežili, ale myslím si, že nikdy nie je neskoro na to, byť sám sebou.” Každý má právo milovať.

Foto/Video: YouTube | Zdroj: www.independent.co.uk