Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa spoločne s Romanom Mikulcom a Vladimírom Krčmérym zúčastnili krátkej tlačovej konferencie. Okrem šokujúcej informácie, ktorá mala zostať pred verejnosťou ukrytá, boli tlmočené aj témy rokovania. Nový variant koronavírusu môže spôsobiť tretiu vlnu pandémie a pravdepodobné opatrenia by mohli prekaziť dovolenku nejedného cestovateľa.

Hlavnou témou tlačovej konferencie bolo letné cestovanie za hranice Slovenskej republiky. Vladimír Krčméry prosí ľudí, aby neopúšťali hranice krajiny, prípadne sa do dovolenkových destinácií presúvali výhradne automobilovým vozidlom: „Môžeme ísť kamkoľvek, ale nemôžeme zaručiť, že sa budeme môcť kedykoľvek vrátiť, najmä keď budeme ďaleko a lietadlom,“ zdvíha varovný prst Krčméry.

Konkrétne riešenia a výpočty by mali byť oznámené vláde a krízovému štábu do pondelka 21. júna a z nich by mali prameniť následné opatrenia na leto 2021. Na pretrase je aj povinná štátna alebo hotelová karanténa, a to najmä po príchode z rizikových krajín. Cestovateľská mapa sa však neustále mení, a preto sú občania vyzývaní, aby sa na dovolenky presúvali výhradne autom.

Najlepšia vec, ktorú podľa Lengvarského môžu ľudia spraviť, je dať sa zaočkovať. Okrem toho by podľa neho mali občania SR cestovať iba do zelených krajín, čím by si podľa ministra zdravotníctva mali výrazne uľahčiť život. Viac vo videu nižšie:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: IG/ministerstvo_vnutra_sr, ministerstvo_zdravotnictva_sr