Ministerstvo zdravotníctva informuje o rozšírenom používaní vakcíny Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Jednať by sa malo o dospievajúcu mládež od 12 do 15 rokov, pričom momentálne je vakcína prístupná pre vekovú kategóriu od 16 rokov.

Európska lieková agentúra začala v skrátenom procese s preverovaním dokumentácie o rozšírení používania tejto vakcíny pre nižšiu vekovú kategóriu. Výsledné stanovisko EMA by malo byť jasné v priebehu júna. Deťom by sa vakcína Comirnaty mohla podávať iba za podmienky, že u konkrétnej vekovej skupiny prebehnú aj klinické skúšania a budú musieť byť splnené aj dodatočné podmienky.

Či sa očkovanie vekovej skupiny detí od 12 do 15 rokov uskutoční aj Slovensku, zatiaľ nie je potvrdené. Národ podľa prieskumu vyjadril nekompromisnú dôveru v konkrétny druh vakcíny, avšak okrem Comirnaty (Pfizer/BioNTech) sa v SR využívajú aj očkovacie látky Moderna, Janssen (J&J) a AstraZeneca, ktoré sú registrované pre ľudí od 18 rokov.

Prihlasovanie do Čakárne Covid očkovania je naďalej prístupné registráciou na portáli korona.gov.sk, pričom momentálne prihlásených žiadateľov je približne desaťkrát menej, ako je prístupných očkovacích kapacít v krajine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky | Foto: pixabay.com