Na štvrtkovej tlačovej besede sa Robert Fico obul už po niekoľkýkrát do súčasného ministra vnútra a obvinil ho, že sa v byte na Kramároch stretával s mafiánskym členom takáčovcov Zemanom. Roman Mikulec ale poslal predsedovi Smeru poriadne ostrý odkaz.

Vo štvrtok sa Robert Fico na tlačovej besede už po niekoľkýkrát obul do ministra vnútra a obvinil ho z toho, že do bytu na Kramároch nechodil za deklarovanou kamarátkou, ale za členom mafiánskeho gangu takáčovcov Matejom Zemanom, ktorý sa tam mal presťahovať začiatkom roka. Predseda Smeru vyjadril podozrenie, že Mikulec mohol umožniť Zemanovi obvinenému z krivej výpovede a prísahy utiecť.

Roman Mikulec, ktorý bude podľa slov Fica opäť čeliť odvolávaniu, sa však rozhodol na obvinenia opozičného lídra rázne zareagovať na sociálnej sieti. “Na margo obvinenej osoby – pána Zemana, nepoznám sa s ním, nikdy sme sa nestretli ani na adrese, kde údajne býva a ani nikde inde. Je to len nevyslyšané prianie poslanca Fica… A pokojne sa môžeme nabudúce otvorene rozprávať aj o tom, kto je pre túto fascinujúcu trojicu hlavným zdrojom informácií,” naznačil.

Každou jednou tlačovou konferenciou mi je ho (Roberta Fica, pozn. red.) viac ľúto, ľudsky a úprimne. Do kamier prská bez mihnutia oka jednu konšpiráciu za druhou, spája nespojiteľné a je vidieť, že pritom trpí. Je ukážkovým príkladom skrachovaného politika, ktorého opustili jeho najvernejší, ktorí pochopili, že s ním nie je niečo v poriadku. Je veľmi fascinujúce pozorovať Ficovu morálnu flexibilitu a povedzme, že aj istú odvahu, keď ukazuje prstom na druhých, keď on sám býval u odsúdeného daňového podvodníka L. Bašternáka a jeho blízke osoby buď sedia vo väzbe, alebo je na nich vydaný zatykač. Buď je to absolútne zúfalstvo, alebo by to chcelo odborné lekárske vyšetrenie. Iná možnosť neexistuje,” obul sa do expremiéra.

Fico na slová ministra vnútra krátko na to zareagoval rovnako prostredníctvom sociálnej siete. “Ďakujem ministrovi vnútra Mikulcovi za psychologický profil, ktorý mi vypracoval v dnešnej reakcii. Nezodpovedané však ostali tri základné otázky,” uviedol a opäť sa okrem iného opýtal na stretávanie ministra so Zemanom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj Foto: FB/Roman Mikulec – minister vnútra SR, Robert Fico