Po horúcich dňoch, počas ktorých boli vydané na celom území Slovenska výstrahy pred teplom, príde nečakaná zmena. Už po víkende sa na našom území počasie výrazne zmení a Slováci môžu na chvíľu definitívne zabudnúť na tropické dni a noci.

Horúce dni, ktoré sužovali Slovensko, zdá sa, čoskoro pominú. Po teplotách, ktoré atakovali 37 stupňov, príde totiž príjemný víkend a následné ochladenie. Vydýchnu si tak ľudia so zdravotnými problémami, no aj príroda, pre ktorú nie sú dlhodobé horúčavy priaznivé.

Prvé ochladenie zavíta na naše územie už v nedeľu s dennými teplotami od 24 do 28 stupňov a dažďom, ktorý by mal ovlažiť celé Slovensko. No ešte väčší šok príde začiatkom týždňa. V pondelok sa teplomer vyšplhá maximálne na 26 stupňov, v utorok na 21 až 26 stupňov. V stredu by sa malo ochladiť až na 18 až 24 stupňov s oblačnosťou a prehánkami.

Ochladenie potvrdil aj portál iMeteo: “Ak by sa očakávaný vývoj naplnil, tak denné teploty by mali byť v nasledujúcich dňoch nižšie ako je na súčasnú ročnú dobu bežné,” upozorňujú meteorológovia. Z predpovede počasia na najbližší týždeň je zrejmé, že na tropické dni môžeme zabudnúť. Kedy sa k nám opäť vrátia 30-ky, je tak nateraz záhadou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Ochladenie príde už v pondelok, vrcholiť bude v stredu s 18-24 stupňami

Zdroj: imeteo.sk │ Foto: shmu.sk, Pexels