Polícia v týchto dňoch pátra po kamionistovi Tomášovi, ktorý sa vydal na pracovnú cestu do zahraničia, no od toho momentu je nezvestný. Pred okamihom však nastal posun vo vyšetrovaní, ktorý mužov zákona poriadne šokoval.

Slovenský kamionista Tomáš je oficiálne nezvestný od 16. februára, keď počas pracovnej cesty cez Francúzsko zmizol. Okamžite po ňom začali pátrať francúzski policajti, pričom na diaľničnom odpočívadle Offekerque našli zamknutý kamión a kľúče sa nachádzali na ľavom prednom kolese.

Muži zákona sa domnievali, že mohlo ísť o krádež, no všetky osobné veci Slováka sa nachádzajú vo vozidle. V pátraní sa rozhodla pomôcť aj skupina HAKA, ktorá zverejnila žiadosť o pomoc. Na základe tejto správy sa im ozval kamionista, ktorý tvrdil, že ho Tomáš kontaktoval. Mal ho prosiť, aby ho odviezol späť na Slovensko, keďže kamión nechal vo Francúzsku.

Francúzska polícia aj majiteľ slovenskej firmy, ktorý vlastní opustený kamión, tak majú novú stopu. ,,Majiteľa kamiónovej firmy sme ihneď kontaktovali a odovzdali sme aj kontakt na oznamovateľa. Obaja už spolu komunikujú. Momentálne nevieme, kde sa Tomáš nachádza, ale je živý a zdravý, čo je dobrá správa,” uviedla HAKA na sociálnej sieti. Je však stále záhadou, prečo sa muž neozve rodine, kolegom či polícií, napriek tomu, že si je vedomý pátrania po jeho osobe.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, france3-regions.francetvinfo.fr  |  Foto: Facebook/HAKA-Cielené pátranie po osobách, Youtube