Pondelkové Inkognito pobúrilo množstvo Slovákov po tom, čo Maroš Kramár šťuchal prstom po pozadí mladej maskérky Martiny. Nevhodné správanie herca rovno pred kamerami však možno neskončí bez následkov. Riaditeľ televízie JOJ prehovoril o drsnom scenári, ktorý chystá.

Záver pondelkového Inkognita vyvolal na Slovensku obrovskú diskusiu. Maroš Kramár, ktorý patrí k známym milovníkom žien, sa počas prestávky v natáčaní bavil tým, že prstom šťuchal po pozadí mladej maskérky Martiny. Kým diváci ostali pobúrení, samotná maskérka situáciu až tak tragicky nevidí a poslala ľuďom jasný odkaz. Rozhorčená je ale napríklad aj známa redaktorka, ktorá ostala takmer bez slov.

Pred niekoľkými hodinami sa však rozhodol prehovoriť k ošemetnej téme aj riaditeľ televízie JOJ Marcel Grega. Ten má v téme se*uálneho obťažovania na pracovisku veľmi jasno: „Situácia s pondelňajším Inkognitom sa stať nemala. Jednak preto, že televízia JOJ má stratégiu byť rodinnou televíziou a v produkcii existujú kontroly, ktoré mali zabrániť tomu, aby sa podobné zábery na obraze objavili. Tieto kontroly evidentne zlyhali a my vyšetríme, prečo. Po druhé preto, že vedenie televízie jasne deklarovalo nulovú toleranciu se*uálnemu obťažovaniu už pred rokmi,“ znejú jeho ostrá slová.

Z vyjadrenia riaditeľa je tak zrejmé, že túto kauzu nenechá len tak: „Od nástupu do funkcie generálneho riaditeľa pred šiestimi rokmi je mojím zámerom, ako aj kolegov, aby JOJka bola jasnou rodinnou televíziou pre všetkých divákov s modernými hodnotami proti akýmkoľvek prejavom diskriminácie, extrémizmu a ponižovania. Atribút rodinnosti, ktorý v brandových diváckych prieskumoch u JOJky od roku 2015 významne posilnil a dotiahol sa na čelo medzi televíziami, pre nás zosobňuje hodnoty, ktoré vyznávame a cieľ, aby si JOJku bez obáv mohla spolu zapnúť celá rodina. Aj keď v tíme Inkognita vládne po rokoch blízka priateľská atmosféra, aj tento prípad, rovnako, ako každý iný, prešetríme a kedykoľvek sa harašment na pracovisku potvrdí, postupujeme rovnako – oficiálnym upozornením a následne rozviazaním spolupráce,“ dodáva. Odvysielanie záberov pritom považuje za zlyhanie jednotlivcov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Faceobok/Marcel Grega TV JOJ │ Foto: Facebook/Marcel Grega TV JOJ, Televízia JOJ/Inkognito