Rozhodnutie Generálnej prokuratúry rozbúrilo vášnivé diskusie a najnovšie volá vláda aj prokurátori po zmene paragrafu 363 v Trestnom poriadku. Po kritike Maroša Žilinku sa ozval europoslanec a právny zástupca rodiny Lučanských Miroslav Radačovský.

Maroš Žilinka sa rozhodol po verejnej kritike rozhodnutí Generálnej prokuratúry zvolať vo štvrtok tlačovú besedu. Na tej skritizoval okrem politikov aj vyjadrenia prezidentky SR a uviedol, že si v rámci zastrašovania svojej osoby našiel pred domom tieto predmety. Po tom, ako boli Pčolinskému zrušené po pol roku vo väzbe všetky obvinenia, sa rozhodol prehovoriť europoslanec a právny zástupca rodiny Lučanských Radačovský.

Rovnako ako opozícia, aj on sa obul do výpovedí kajúcnikov: „Spravodlivosť, slušnosť, zákonnosť patrí každému. Od obyčajného človeka po p. Pčolinského až k p. generálovi Lučanskému. Veď v podstate tí istí kajúcnici, ktorí usvedčovali p. Pčolinského, mali usvedčovať aj generála Lučanského a dnes už sa dá konštatovať, že generálnym prokurátorom boli ich výpovede spochybnené,“ tvrdí.

Vo svojich vyjadreniach však zašiel oveľa ďalej a prekvapil slovami o zosnulom generálovi Lučanskom: „Znovu zopakujem – nešťastná rodina Lučanských, nešťastný generál. Keby bol žil, bol by už dnes na slobode, mohol sa účinne brániť a obhajovať a možno nám mohol toho veľa povedať,“ dodal Radačovský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Miroslav Radačovský – Slovenský Patriot a Europoslanec │ Foto: YT/TASRTV, FB/Milan Lučanský