Robert Fico na piatkovej tlačovej besede počas svojej cesty na východ Slovenska avizoval, že v pondelok plánuje začať presadzovať návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca. Tento krok podporí aj Peter Pellegrini s jeho mimoparlamentnou stranou Hlas.

Predseda Smeru – SD zvolal počas svojej návštevy východu Slovenska tlačovú besedu, na ktorej oznámil, že plánuje navrhnúť odvolanie Romana Mikulca z postu ministra vnútra. Výzvu na odchod pritom rieši po tom, ako vo štvrtok zadržala NAKA šéfa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa.

Robert Fico je podľa svojich slov presvedčený, že ide o snahu umlčať inšpekciu, ktorá prešetruje podozrenia v prípade správy SIS. Uviedol, že zatvorili „človeka, ktorý chcel hovoriť pravdu o obludnom zneužívaní trestného práva“ a celý skutok označil ako zastrašovanie najhrubšieho zrna. Po príchode z východu plánuje zvolať vedenie strany a navrhnúť schôdzu na odvolanie ministra.

Rovnaký názor vyjadril na tlačovej besede aj líder mimoparlamentnej strany Hlas Peter Pellegrini, ktorý vyzval Mikulca k demisii. Zároveň Hlas požaduje aj odvolávanie premiéra SR Eduarda Hegera, čo odôvodňuje stratou vedenia nad silovými zložkami. Je tak pripravený podporiť Ficov návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/SMER – SD, Roman Mikulec – minister vnútra SR