V polovici uplynulého mája sa stala z obľúbenej speváčky a herečky Barbory Švidraňovej mamička vytúženého synčeka Gabriela, ktorého porodila talianskemu partnerovi Francescovi. Po materskej dovolenke sa však temperamentná hviezda pódii vracia späť na scénu, aby predstavila svoj nový singel, ktorého text napísal neprekonateľný Milan Lasica!

30-ročná speváčka Barbora Švidraňová, ktorá si získala mimoriadne sympatie publika v šou Tvoja tvár znie povedome, má v hrdle doslova zlato, čo na pódiách potvrdila už nejedenkrát. Po materskej dovolenke sa obľúbená speváčka vracia späť do sveta šoubiznisu novým singlom, ktorý vyšiel na albume Fénix od skupiny Basie Frank Band ešte v roku 2016.

„Skladba “Máš čas” má pre mňa veľký význam. Pán Milan Lasica ju pre mňa napísal v čase, keď to na mňa presne sadlo, akoby vystihol obdobie, v ktorom som sa nachádzala. Pamätám si, keď som otvorila mail od neho a zaliali ma zimomriavky šťastia,” prezradila Barbora Švidraňová. Aj keď bola skladba pôvodne v jazzovejšom aranžmáne, spolu s bratom Šimonom, ktorý aktuálne hviezdi v šou The Voice Česko Slovensko, ju upravila do popovejšej formy.

„Veľa žien u nás je tlačených spoločnosťou, v podstate v každom veku. To, čo najviac trápi ľudí v mojom okolí je: však ty už máš dieťa a nie si vydatá? Čo budeš robiť ako slobodná matka? No čo vám poviem. Budem žiť. Najlepšie, ako viem. Tak toto je taký milý odkaz pre všetky ženy, ktoré cítia tlak spoločnosti – neponáhľajte sa, máte čas. Rozmyslite si to dobre. Každý potrebujeme niečo iné, pre každého je pripravená iná cesta. Nemusíme presne zapadať do škatuliek. Dokonca, ak sa nechcete vydávať, tak je to v poriadku. Plnohodnotný život sa dá žiť rôznymi formami. Pokiaľ sa vydávať chcete, nech sa páči, ale netreba to robiť len preto, že si to želá vaše okolie…“ vyznala sa bez okolkov Barbora Švidraňová.

Vo videoklipe k skladbe, ktorý herečka a speváčka sama produkovala, no taktiež vymyslela námet, sa objavuje ako Nevesta Hôľ i čierna vdova. “Mám v klipe dve tváre – som nežná čistá Nevesta Hôľ alebo Bohyňa Živena, pretože ako hrdá Slovenka milujem náš folklór a naše tradície. A som aj dramatická talianska vdova, ktorá už zakúsila Dolce Vitu aj
všetky útrapy lásky,” dodala Basie.

Foto | Video: YouTube