Po tragédii pred bratislavským podnikom na Zámockej ulici sa obávajú o svoj život viaceré známe aj neznáme tváre, ktoré patria do LGBTI komunity. Niektorí sa rozhodli vyjsť na verejnosť so svojou orientáciou, pričom jedným z nich je i blízky človek z okolia prezidentky Čaputovej.

Brutálna dvojitá vražda na Zámockej ulici, ktorá bola motivovaná nenávisťou k LGBTI komunite, vystrašila mnohých Slovákov. K citlivej téme napísal status aj minister Igor Matovič, hoci sa stretol s obrovskou kritikou. Viaceré osobnosti Slovenska sa zas rozhodli verejne priznať svoju se*uálnu orientáciu.

Medzi prvými sa ocitol moderátor TA3 Rastislav Iliev, ktorý tak urobil priamo pred kamerami vo vysielaní. Najnovšie sa k nemu pridal i hovorca prezidentky Zuzany Čaputovej Martin Strižinec. V rozhovore pre Denník N priznal, že aj on je už dlhodobo súčasťou gej komunity.

V zásade to nie je žiadne tajomstvo, som vyoutovaný pred všetkými, aj keď nie takto verejne, takže pre niekoho to bude asi prekvapenie. Mám pocit, že dozrel čas hovoriť čo najotvorenejšie, a že to v tejto chvíli môže niečomu pomôcť,“ priznal. Z výsledkov parlamentného hlasovania o životných partnerstvách však nie je prekvapený a ani v budúcnosti neočakáva, že by zákon pri súčasnom zložení Národnej rady mohol prejsť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová, YT/Denník N