Po nahrávke s Ficom a Kaliňákom na chate prehovoril Para: TOTO chystajú!

Dátum:

Na verejnosť sa dostali šokujúce nahrávky z chaty pri Leviciach, na ktorých sa rozpráva Robert Fico, Robert Kaliňák, Marek Para, syn Tibora Gašpara a Miroslav Bödör. Na súde sú súčasťou spisu v kauze Očistec, v rámci ktorej sa dnes rozhoduje o predĺžení väzby pre Tibora Gašpara. 

Na nahrávke sa majú zachytené osoby a politici radiť o tom, ako vypovedať na NAKA či čo povedať na tlačovej besede. Prokuratúra odkázala, že ide o zachytené snahy ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz, diskreditovať a kriminalizovať vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov ÚŠP, ako aj úniky informácií od niektorých orgánov. Zároveň sa ukázalo, že zariadenie bolo v chate namontované kvôli podozreniu zo zločinu pytliactva. Robert Fico uviedol, že išlo o bežné rozhovory a nie je nahraté nič, čo by nepovedal na tlačových besedách.

Rovnakého názoru je aj právnik Para: „Nič iné sa neudialo, ako iba zákonné. Je legitímne právo získavať informácie a získavať dôkazy. O to viac, keď ma nepúšťajú do úplného spisu a nesprístupňujú mi dôkazy. Nehovoríme tam nič iné, ako právne rady, na čo sme oprávnení,“ dodal. Opýtal sa tiež, prečo nahrávanie pokračovalo, ak bolo zrejmé, že si nerozdeľujú zajačie labky. Viac informácií však poskytne až po návšteve súdu.

Na tieto protiargumenty aktérov nahrávky upozornil aj investigatívny bloger Radovan Bránik: „Ak súd povolil informačno-technický prostriedok na konkrétny účel a nie na účel monitorovania podozrenia z nezákonných aktivít súvisiacich s marením vyšetrovania, tak toto bude prvé, na čo zaútočia.“ Následne sa na súde ukáže opodstatnenosť a legálnosť použitia takéhoto itp.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj  │ Foto: TA3, YT/HNtelevízia, FB/Radovan Bránik

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...