V utorok sa polícií v popradskej čističke odpadových vôd naskytol hrôzostrašný pohľad. Pracovníci, ktorí vykonávali údržbu, totiž objavili telíčko mŕtveho novorodenca. Zo šokujúceho vysvetlenia matky, ako k tragédií došlo, ale doslova mrazí.

Polícia ostala zhrozená po náleze v popradskej čističke odpadových vôd. Po objavení mŕtveho telíčka novorodenca pracovníkmi vodární už vypátrali aj matku Luciu (36), ktorá bábätko priviedla na svet. Tá sa rozhodla vysvetliť, ako k tragickému incidentu došlo. Slová ženy, ktorá žije v osade a vychováva päť detí, však poriadne šokujú.

Ja za to nemôžem, keď som išla na veľkú potrebu von na latrínu, tak ma fest bolelo brucho. Bolo to v pondelok večer. Celý čas som mala menštruáciu a nevedela som, že som tehotná. Mne Rómke nikto neverí, ja nie som vrah, nikoho som nezabila. Ja som necítila, že som porodila,” vysvetľuje s plačom pre Nový Čas. Jej manžel Milan dodal, že ženu zobrala polícia hneď v utorok na výsluch, kde skolabovala a skončila v rukách lekárov.

Lekár povedal, že je fyzicky aj psychicky chorá, už berie aj lieky a musíme na ňu dávať pozor, aby si niečo neurobila,” prezrádza výsledky vyšetrení. Primárka pediatrického oddelenia popradskej nemocnice navyše dodala, že počíňanie matky mohlo byť následkom stresu či psychózy súvisiacej s pôrodom. Zdôraznila, že hoci došlo k pôrodu spontánne, niekoľkonásobná rodička už určite vie rozoznať, že práve porodila. Polícia v tejto veci začala trestné stíhanie pre zločin vraždy novonarodeného dieťaťa matkou, pričom žene hrozí trest odňatia slobody na štyri až osem rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

V čističke v Poprade sa našlo telíčko novorodenca

Zdroj: cas.sk │ Foto: Televízia Markíza, Unsplash, Facebook/Polícia Slovenskej republiky